Si të dalloni nëse mbushësi i telefonit tuaj është fallco apo origjinal

Kliko per me shume info

Përdoruesit e telefonave Samsung apo edhe markave të tjera ankohen shpesh për problemet me baterinë pasi iu është prishur mbushësi origjinal dhe kanë blerë një të ri.

Kliko per me shume info

Nëse mbushësi është origjinal apo fallco mund të dallohet lehtësisht edhe nga çmimi, por gjithsesi, gjithmonë ekzistojnë abuzime.

Janë  disa mënyra për të kuptuar nëse mbushësi që keni blerë në dyqan është origjinal apo është thjesht një kopje që po ju dëmton celularin.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here