“Shqiponja” fluturon në Rumani, Llullaku fiton sfidën me Qakën

Kliko per me shume info

Futbollisti Azdren Llullaku është rikthyer edhe njëherë në Rumani, aty ku edhe ka kaluar periudhën më të mirë të karrierës së tij futbollistike.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare iu bashkua Astras këtë verë dhe gjeti golin që në javën e parë të kampionatit, duke e nisur me këmbën e mbarë, rikthimin në Rumani.

Kliko per me shume info

Astra mposhti me rezultatin minimal 1-0 Steauan e Bukureshtit, ku aktivizohet një tjetër lojtar shqiptar, Kamer Qaka, ndërsa goli u shënua nga Llullaku në minutën e 43-të.

Llullaku luajti për 80 minuta, ndërsa Qaka për 77 dhe u ndëshkua edhe me një karton të verdhë në pjesën e dytë.

Kujtojmë që Azdren Llullaku ka luajtur në kampionatin rumun me Gaz Metanin në sezonet 2012-2016, ku numëron 103 ndeshje dhe 33 gola të shënuar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here