Vetëhelemohet me Fostoksinë 75- vjeçari nga Shkodra, humbet jetën në spital

Një ngjarje e rëndë është konsumuar ditën e djeshme në Shkodër. Një shtetas 75- vjeçar i ka dhënë fund jetës duke gëlltitur fostoksinë.

Lajmi bëhet i ditur nga Policia e Shkodrës, e cila sqaron se 75- vjeçari ka mbërritur gjallë në Spitalin Rajonal të Shkodrës, por ka ndërruar jetë më pas.

Kliko per me shume info

Në njoftimin e policisë thuhet se: “Më datë 11.07.2018, në banesë, është vetëhelmuar me fostoksinë shtetasi L.M., vjeç 75, i cili është dërguar në spitalin rajonal Shkodër, në gjendje të rëndë dhe rreth orës 13:45 ka ndërruar jetë. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër. Neni 99 i Kodit Penal.”.

loading...