Kryemadhi: Për 3 muaj e pastrojmë Shqipërinë nga Rama

Kliko per me shume info

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një deklaratë mediat lidhur me Raportin Vjetor të drogave, publikuar nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, tha se është rritur trafiku.

Duke folur nga selia e LSI-së, Kryemadhi u shpreh se ka një plan që për 3 muaj të pastrojë vendin nga kjo qeveri.

Kliko per me shume info

Në këtë raport thuhet se ‘Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të kanabisit që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane’.

Kryemadhi dënoi qëndrimin talljen dhe përbuzës të Kryeministrit Edi Rama ndaj problemeve dhe theksoi se “çmontimi i kësaj qeverie është hapi i parë që duhet ta bëjmë të gjithë së bashku…

‘LSI ka një plan që për tre muaj ta pastrojë Shqipërinë nga ky llum, nga paratë e pista, ofron taksa të ulëta, konkurrencë të pastër…’, tha kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here