Burri nga Durrësi martohet për herë të dytë, por gruaja ia punon keq

Kliko per me shume info

Një grua në qytetin e Durrësit ka kërkuar urdhër mbrojtje dhe e ka marrë atë në polici, pasi rrihej dhe dhunohej psikologjikisht nga ish gruaja e burrit.

Ja njoftimi
Më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.
Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here