Franca në finalen e Botërorit, ja reagimi i Macron nga stadiumi

Kliko per me shume info

Presidenti i Francës, Emmanuele Macron është dukur mjaft i kënaqur në shkallët e stadiumit “Krestovsky” të Shën Petersburg.

Kliko per me shume info

Macron, i cili ishte në stadium nën shoqërinë e Mbretit Philippe të Belgjikës dhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, nuk mund ta fshehte lumturinë e tij pas golit të Umtiti, por në fund nuk kishte si të mungonte një shtrëngim duarsh mes tij dhe monarkut belg, Queen Mathilde.

Franca e siguroi finalen e Kupës së Botës pas atij goli të Samuel Umtiti të shënuar në minutën e 51-të.

Në finale të besuarit e Didier Deschamps do të përballet me fituesin e takimit të së mërkurës midis Anglisë dhe Kroacisë në Moskë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here