Ndalohet i kërkuari për drogë, ishte dënuar me burg

Kliko per me shume info

Policia ka ndaluar person tw shpallur në kërkim, i dënuar me 3 vite burg

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponja” në D. V. P. Shkodër, kapet dhe ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim Pal Pepaj, 39 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër, thanë burime zyrtare nga Policia.

Kliko per me shume info

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim nr. 443 datë 30.05.2017 e ka dënuar me 3 vite burg, për veprën penale të “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal, shtuan të njëjtat burime.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme, njoftoi Policia.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here