Home 2018 July

Monthly Archives: July 2018

Meta i kthen Ramës një tjetër ligj në Kuvend: Ul taksat e lojërave të...

Nje tjeter ligj, aii te ardhurave personale eshte kthyer ne Kuvend nga Presidenti Ilir Meta pak dite pas kthimit te ligjit per teatrin e...

Elbasan, automjeti përplaset me bordurat anësore dhe del jashtë rrugës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Tuneli i Kërrabës. Automjeti tip benz me targa AA164RO është përplasur me bordurat...

Roja i plazhit dhe policia shpëtojnë 2 pushues, rrezikuan mbytjen në Divjakë

Dy pushues që po rrezikonin të mbyteshin në plazhin e Divjakës janë shpëtuar nga roja i plazhit dhe punonjësit e policisë. Policia bën të ditur...

Rama “e joshi” me ndarje pushteti, përgjigjet Basha: Kurrë koalicion me PS

Në një intervistë në TVSH, Edi Rama ftoi liderin e opozitës për bashkëpunim në shtator, por i menjëhershëm dhe i prerë ishte reagimi nga...

I publikuan foto intime nga plazhi, Syhan tek “Xhesuri dhe e Bukura” “bën për...

Tuba Buyukustun, aktorja e njohur turke, nuk po gjen rehat me jetën private ose, më mirë, me lajmet që thuhen e shkruhen për të....

Pas falimentit, Bari blihet nga Presidenti i Napolit me një shumë modeste

Pak ditë më parë, ekipi i Barit nuk ia doli të regjistrohej për sezonin e ri në Serinë B italiane, për shkak të problemeve...

Mashtroi bankat, “dora e djathtë” e Trump del para gjykatës

Paul Manafort, ish-kryetari i fushatës së Presidentit Donald Trump, doli të martën para një gjykate në Aleksandria të Virxhinias, në një nga dy çështjet...

Bllokohen 2 ton pije të skaduara në Korçë

Vijon aksionin në Korçë, duke u sekuestruar rreth 2 ton pije të skaduara. Mësohet se pijet i janë sekuestruar, subjekti ‘Argentil’, i ndodhur në rrugën...

Speci djegës është një mrekulli për organizmin, ja të mirat që sjell

Speci djegës përdoret në mjekësinë moderne, në rend të parë, për zbutjen e dhembjeve të pacientëve që vuajnë nga artriti dhe diabeti. Speci është i...

Edi Rama flet për herë të parë për Teatrin dhe ligjin e rrëzuar nga...

Pasi ka qëndruar në heshtje për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe miratimin me forcën e kartonit të ligjit për shembjen e tij, dhe kthimin...

LAJMET E FUNDIT