Plagoset një fëmijë 10 vjeç, helikopteri i urgjencës niset në vendngjarje

0

Një fëmijë 7 vjeç është plagosur me fishekzjarre në fshatin Telum të njësisë Temal në bashkinë Vau Dejes.

Një helikopter i sherbimit të emergjencës kombetare është nisur për ta dërguar në spitalin e traumes ne Tiranë. Fshati Telum është rreth 6 ore larg Shkodrës dhe lëvizja është tejet e vështirë për shkak të rruges se amortizuar.

Kliko per me shume info

Pritet qe ti jepet ndihma e pare. Janë banoret ata te cilet kanë dhënë alarmin dhe menjehere është nisur helikopteri per transportimin e tij. 10 vjeçari eshte J.Zhuri nga fshati Telum.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.