Izet Haxhia përplaset me prokurorin: Ti i shërben Berishës, kam fakte që e fundosin

0

Në seancën gjyqësore ndaj Izet Haxhisë, ku ky i fundit kërkon rihapjen e dosjes së Azem Hajdarit, është përplasur me prokurorin. Haxhia, i dënuar me 25 vjet burg në mungesë, tha se, prokurori po i shërben Sali Berishës,

Izet Haxhia më pas ka marrë fjalën dhe ka sulmuar prokurorin: “Ti prokuror që i shërben Berishën, kam marrëveshje me Turqinë për ekstradimin.

Kliko per me shume info

Kam dijeni për shumë krime që janë bërë në atë kohë, prandaj nuk më është bërë ekstradimi që kur e kam kërkuar dhe Berisha ka qenë në pushtet. Ndërkohë që Aldo Bare u ekstradua për 2 vite unë kam që në vitin 2005 që prisja”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.