I shpallur në kërkim ndërkombëtar, Prokuroria merr vendimin për Klement Balilin

0

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur ditën e sotme që hetimet për çështjen e Klement Balilit të shtyhen edhe 3 muaj të tjerë.

Prokuroria mësohet se ka kontaktuar avokatin e “Eskobarit të Ballkanit” për vendimin, ndërsa me anë të një letër-porosie ka kërkuar që trupa hetimore të njihet me aktet e dosjes së Greqisë.

Kliko per me shume info

Sakaq në shtetin grek do të zhvillohet një gjyq në lidhje me çështjen, teksa të përfshirë do të jenë edhe disa të pandehur të tjerë.

Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nën akuzën e Trafikimit dhe kultivimit të lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.