Telefoni që Trump provoi ta ndalonte, del në shitje në Amazon

0

Trump dhe administrata e tanishme në Shtëpinë e Bardhë nuk duan që ju të keni në duart tuaja në telefonin e ri Huawei P20 Pro.

Ata shkuan aq larg, deri në rritjen e presionit ndaj transportuesve të SHBA që detyroi Best Buy të përkeqësojë lidhjen me Huawei dhe hedhjen e të gjitha produkteve të kompanisë. Pse? Sepse Huawei është i bazuar në Kinë. Kjo është fjalë për fjalë arsyeja e vetme.

Kliko per me shume info

Megjithatë, nëse telefonin më mbresëlënës 2018 Android deri më tani, i cili ka kamerën më të mirë të pasme që bota ka parë ndonjëherë, ju mund të zgjidhni një njësi të produktit tani në Amazon. Dhe këtu është një truk në favorin tuaj – ju do të paguani mbi $ 150 më pak për një Huawei P20 Pro me 128GB hapësirë ​​ruajtëse në krahasim me një iPhone X, i cili ka vetëm 64GB!

Ja disa informata më të hollësishme rreth telefonit nga faqja e Amazon:

Dual Nano-SIM (4G + 4G); 4G LTE & 3G

Hisilicon Kirin 970 Octa-core processor (4×2.36 GHz Cortex-A73 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) CPU ;

128GB ROM,

6GB RAM;

4000 mAh bateri.

Kamera kryesore: Triple: 40 MP (RGB, f/1.8 aperture) + 20 MP (Monochrome, f/1.6 aperture) + 8 MP (Telefoto, f/2.4 aperture), mbështet autofokusin

Kamera frontale: 24 MP, f/2.0 aperture.

Ekrani 6.1 inç, OLED, 16M ngjyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.