Bashkia e Shkodrës nxjerr në shitje klubin e Vllaznisë

0

Bashkia e Shkodrës ka nxjerrë në shitje klubin e futbollit të Vllaznisë.

Vlera minimale për shitjen e klubit legjendar është përcaktuar në 507 milionë lekë.

Kliko per me shume info

Vetë kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi premtoi se procedura e shitjes së aksioneve do të jetë tërësisht transparente dhe do të shitet vetëm te blerës seriozë, që plotësojnë kriteret.

Vllaznia ra nga Kategoria Superiore këtë sezon, duke vulosur krizën që po vuante prej disa vitesh.

Një sezon më parë Vllaznia shpëtoi nga rënia një kategori më poshtë vetëm në javën e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.