Ançeloti zbulon kombëtaren favorite në Rusi 2018

0

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga fillimi i Botërorit, të shumtë janë figurat e njohura të botës së futbollit të cilët nuk kanë ngurruar të japin parashikimet e tyre.

Në të njëjtën linjë është edhe trajneri i ri i Napolit, Ançeloti, që parashikon Brazilin si fituesin e Botërorit në Rusi. Ndërsa sa i përket Kombëtareve që mund të bëjnë surprizën, tekniku italian përmend emrat e Kroacisë dhe Belgjikës, transmeton Vip Sport.

Kliko per me shume info

“Unë mendoj se Brazili është favoriti kryesor për të fituar Botërorit, pasi trajneri i tyre ka ndërthurur mbrojtjen e fortë me një sulm të frikshëm. Fituesi i këtij turne mund të vijë edhe nga grupet në të cilat gjenden Argjentina, Gjermani dhe Spanja.

Sa i përket Kombëtareve që mund të shkaktojnë surprizën, unë do të përmendja emrin e Belgjikës pasi ka shumë lojtarë që luajnë në Premier League, por edhe Kroacinë pasi ka shumë elemente dhe kualitete”, ka thënë për “Sky” trajneri i Napolit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.