71 emigrantë të asfiksuar në kamion, gjykata merr vendimin për grupin e trafikantëve

0

Përgjegjësit e tragjedisë të regjistruar në gusht të 2015 në Hungari, ku 71 emigrantë u asfiksuan në një kamion, janë dënuar me burg nga gjykata.

Afgani i identifikuar si lider i grupit të trafikantëve dhe tre bullgarët e tjerë janë dënuar me 25 vite burg për secilin, ndërsa 10 persona të përfshirë në operacion kanë marrë dënime më të lehta.

Kliko per me shume info

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë kohës që Europa Qenrore u përball me një fluks të madh azilantësh nga Azia dhe Afrika, ndërsa trupat u gjetën të braktisur nga policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.