Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

I gjobiti FIFA sepse na krenuan me simbolin tonë, shqiptarët mbledhin 12 mijë dollarë për 14 orë

Festimit me shqiponjë pas shënimit të golave ndaj Serbisë, teksa luanin me ekipin e Zvicrës, u kushtoi shumë shqiptarëve Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Ata u gjobitën nga FIFA me 10 mijë franga zvicerane, ndërsa me 5 mijë franga u ndëshkua kapiteni i Zvicrës, Stephan Lichtsteiner.

Mirëpo të shumtë ishin ata që u solidarizuan me djemtë shqiptarë dhe nisën të mbledhin para për të paguar gjobën e FIFA-s që në total, për të tre, shkon 25 mijë franga.

Në llogarinë e hapur në “gofundsme”, vetëm në 14 orë donatorët, shumica e të cilëve janë shqiptarë, kanë arritur të grumbullojnë gati 12 mijë dollarë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet