Tifozi i çmendur udhëtoi 200 milje për të parë Angli-Panama, por i "iku truri" nga ajo që bëri

Aktualitet

Një tifoz in çmendur i futbollit anglez nga Bristol ka udhëtuar mijëra milje për në Kupën e Botës në Rusi - dhe më pas kuptoi se kishte harruar biletën e tij në një sirtar në shtëpi.

Douglas Moreton udhëtoi për në Nizhny Novgorod për ndeshjen midis Anglisë dhe Panamasë.

Ai i kishte bërë thirrje mbështetësve që t'i jepnin atij një biletë rezervë për lojën e grupit G nëpërmjet Tëitter pasi u lidh me redaktorin e ITV Dan Hoëells.

Douglas kishte udhëtuar më shumë se 2000 milje për të qëndruar në një hotel në Volgograd, por e humbi ndeshjen, njoftoi Bristol Post./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT