Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kroacia shokon Argjentinën, kontrollon gjithcka me tre gola në epërsi, Messi nuk duket

Shpartallohet Argjentina. Kroacia ka kaluar në epërsi kundër skuadrës se Lionel Messit, me golin e shënuar nga Rebic në minutën e 53-të.

Kroati realizoi gol pas një gabim trashanik te portierit te Argjentinës. Me pas ka qene edhe Modric ne minuten e 80 qe ka shenuar golin e dyte te avantazhit.

Por si te mos mjaftonte kjo, Kroacia ka shenuar seris edhe golin e trete ne minuten e 90 me ane te Rakitic.

Argjentina dhe Kroacia luajtën në kuadër të Grupit D, të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Humbja e Argjentinës rrezikon kualifikimin në fazën tjetër të garave ndersa Messi nuk duket asgjekundi ne fushe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet