Ish-kryeministri i Shqipërisë më i fortë se kurrë, shikoni si duket krah dy nipave të tij

Kliko per me shume info

Sot është 79-vjeç por vitet nuk i ndjen fare.

Bëhet fjalë për ish-kryeministrin e Shqipërisë Aleksandër Meksi.

Kliko per me shume info

Ditën e sotme, ish-kryeministri është shfaqur më në formë se asnjëherë, krah dy nipave të tij, ndërsa foton e ka postuar në llogarinë e tij në facebook. Prej kohësh, Meksi ka preferuar të qendrojë larg jetës politike shqiptare.

Aleksandër Meksi ka qenë kryeministër i Shqipërisë nga viti 1992 deri në vitin 1997 dhe është kryeministri i parë i pasrrëzimit të sistemit komunist dhe një nder themeluesit kryesor të PD-së

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here