Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shqiptari dënohet me 4 vite burg, i’u gjetën 600 mijë euro drogë në dhomë

Një i ri shqiptar është dënuar me 4 vite burg, pasi në dhomën ku jetonte, i është gjetur një sasi droge me vlerë prej 600 mijë eurosh.

Arrestimi i tij është bërë në dhjetor të vitit 2017, në Solferino.

Emiljano Hilaj, 24 vjeç u ndaluar në një hostel agroturizmi ku kishte edhe 96 kilogramë kanabis sativa. Sipas policisë, Hilaj e përgatiste dhe e shiste drogën.

Në makinën e tij një ‘Chevrolet Matiz’, policia gjeti edhe një makineri që shërbente për të prerë dhe paketuar drogën.

6 muaj pas arrestimit është bërë edhe dënimi i tij me 4 vite burg.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet