Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ikja e dy deputeteve tek PS, reagon PDIU

Reagon PDIU për largimin e e dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë politike drejt PS.

Në deklaratën e PDIU thuhet se kandidatet janë deklaruar me PS që në përfundim të zgjedhjeve dhe kjo gjë nuk sjell asnjë ndryshim në veprimtarinë tonë politike të PDIU.

“Lajmet e vjetra që sot shiten si të reja, për individë që kanë qënë thjesht kandidatë të PDIU-së, sepse janë deklaruar me PS-në qysh në përfundim të zgjedhjeve, nuk sjellin asnjë ndryshim në veprimtarinë tonë politike për zgjidhjen e çeshtjes Çame.

Çështja Çame na bashkon dhe na ndan me këdo … si një kauz jo vetem e jona, po e çdo shqiptari brenda dhe jashtë kufijëve”, thuhet në deklaratëne e PDIU.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet