Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Egjipt-Uruguai, publikohen formacionet zyrtare

Edhe pse pritej që Mohamed Salah të ishte nga minuta e parë në fushë, trajneri Hector Cooper nuk ka kërkuar të rrezikojë. Per kete aresye sulmuesi me numër 10 do të ulet në pankinë në fillimin e ndeshjes duke mbetur jashte formacionit.

Egjypti do të luajë me të njejtin rreshtim, 4-2-3-1 dhe Mohsen do të jetë sulmuesi kryesor.

Urugaji përgjigjet me një skuadër me shumë emra të njohur, si mbrojtësit Caceres, Jimenez dhe Godin, mesfushorët Bentacur e Vecino dhe një dyshe sulmuese ëndrrash, Cavani-Suarez.

Leave A Reply

Your email address will not be published.