U masakrua për vdekje, familjarët e Anxhela Meçanit: Iku në Itali me një djalë, të vendoset drejtësia

Kliko per me shume info

Familjarët e Anxhela Meçanit, vajza e cila u dhunua dhe më pas u hodh nga dritarja e një automjeti në lëvizje në Itali, duke i shkaktuar vdekjen, kanë reaguar për ngjarjen e rëndë.

Kliko per me shume info

Në një intervistë për gazetarin Evis Kuçi e ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ ata kërkojnë drejtësi dhe zbardhjen e ngjarjes. Mes dhimbjes që i ka pushtuar për humbjen e vajzës së tyre, familja Meçani ka një tjetër hall të madh, pamundësinë për të sjellë trupin e 20-vjeçares nga Italia në Shqipëri.

Po ashtu ata tregojnë se vajza kishte ikur në Itali me një djalë shqiptar dhe më pas atje ishte martuar me një italian.

Babai i vajzës, tregon momentet e dhimbshme se si e kishin marrë vesh lajmin tragjik.

Si e morët vesh vdekjen e vajzës tuaj?
E morëm vesh nga televizioni dhe interneti. Vajza e pa dhe më njofton se emri i motrës së saj ishte në internet dhe se vajza ishte vrarë. Shkova në Polici, dhe më morën disa të dhëna. Ata e nxorën në sistem atje që vajza kishte ikur në 17 dhjetor, pasi kisha dalë nga Spitali. Mora kontakt me ambasadën shqiptare n Itali. Më thanë se vajza ishte vrarë në Torino dhe se duhet të tërhiqnim trupin. Por ne nuk kemi mundësi financiare.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here