Lajmi i fundit

Atentat me armë në Vlorë para mesnatës, ekzekutohet biznesmeni Vasil Dervishaj

Një person ka mbetur i vdekur mbrëmjen e te henes pas disa të shtënave me armë zjarri. Viktima sioas policise, mesohet se është shtetasi Vasil Dervishaj.

Ai njihet si biznesmen qe merret me tregtimin e kafese ne qytetin e Vlores prej shume vitesh.

Sipas të dhënave nga qyteti bregdetar rreth orës 23:00 një personi i është bërë atentat në zonën e Skelës në lagjen ‘Pavarësia’.

Autorët kanë përfituar nga errësira dhe janë larguar.

Deklarata e policise:

Më datë 04.06.2018, në lagjen ”Pavarësia” tek ish-kombinati i peshkut, është vrarë me armë zjarri shtetasi V.D., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Janë ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, dhe për identifikimin e kapjen e autorit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close