Home 2018 June

Monthly Archives: June 2018

Vdekja e shoferit të Fatmir Xhafajt me plumb në kokë, zbardhen dëshmitë e kolegëve

Policia dhe prokuroria po i vazhdojne hetimet ne lidhje me ngjarjen ku humbi jeten shoferi i ministrit te Brendshem Fatmir Xhafaj. Oficeri Shkëlzen Qordja...

Trajneri i Francës zbulon sesi e ndali Leo Messin

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, deklaroi se skuadra e tij kaloi në çerekfinale sepse diti se si ta bllokonte Leo Messin. “Mendoj se homologu im...

A duhen përdorur shapkat me gisht gjatë verës, ç’rekomandojnë ekspertët e shëndetit

Shpkat me gisht janë një prej llojeve të këpucëve më të përdora gjatë stinës së verës. Disa persona zgjedhin t'i përdorin vetëm gjatë periudhës...

Lamborghini e prezantoi modelin e makinës së mbajtur super-sekret

Duket se ka filluar një epokë e re në automobilizëm. Shumë zyrtarë nga Lamborghini, janë shprehur të vendosur se nuk do të ndryshojnë asgjë...

PD reagon për shoferin e Xhafajt: E vranë në mënyrë mafioze

Partia Demokratike ka reaguar pas ngjarjes së ditës së sotme ku u gjet i vdekur shoferi i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Opozita e...

Kredia për sipërmarrjen ulet me 100 mln dollarë

Kredia për biznesin shënoi në maj rënien më të madhe historike duke sinjalizuar se sipërmarrësit kanë ngrirë investimet e reja. Të dhënat zyrtare nga...

Hungaria: Nuk kemi marrëveshje me Gjermaninë për azilkërkuesit

Një zëdhënës i Qeverisë së Hungarisë ka kundërshtuar raportimet se vendi ka arritur një marrëveshje me kancelaren gjermane, Angela Merkel për pranimin e azilkërkuesve. Mediat...

“Përvëlohet” Britania, qytetarët dynden në plazhe

Britania vazhdon të jetë e përfshirë nga temperatura të larta, që kanë shkuar deri në 31 gradë. Edhe këtë fundjave qytetarët britanikë i janë...

Pas Mesit largohet edhe Ronaldo, Uruguai eliminon Portugalinë

Ky nuk është Botërori i Messit dhe Ronaldos. Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin 2-1 përballë Uruguait. Dy golat e...

Tronditet familja mbretërore: Publikohet libri për jetën seksuale të mbretëreshës

Familja mbretërore në Britaninë e Madhe është tronditur pas daljes në treg të një libri, i cili rrëfen gjithë jetën seksuale të Mbretëreshës Elisabeth...

LAJMET E FUNDIT