Rama: Ja me çfarë do të përballen të gjithë ata që do të dalin në protestën e PD

0

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për “ABC News” ka folur edhe për protestën që pritet të mbahet më 26 maj nga opozita.

Rama u shpreh se kjo protestë nuk është një aksion opozitar, por opozita ka marrë përsipër një gjë shumë të rëndë, që është pikërisht pengimi i hapjes së negociatave.

Kliko per me shume info

Kryeministri tha se “të gjithë ata që do shkojnë në protestë, do të kuptojnë sa keq janë përdorur dhe sesa pabesisht janë tërhequr në një rrugë proteste, që nuk është një rrugë për të udhëhequr vendin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.