Nga Italia në Gjermani, e pëson keq shqiptari. Ajo që i gjejnë në pasaportë e fundos

0

E pëson keq nje shqiptar qe kishte gjetur menyren jo ligjore per te shkuar ne Gjermani.  Policia gjermane e Rosenheimer ka shmangur hyrjen e një shqiptari, i cili ishte pasagjer në autobusin që vinte nga Italia. Ai madje për shkak të parregullsive në pasaportën e tij u gjobit me 800 euro, shkruan

Kliko per me shume info

“42 vjeçari kishte pasaportë të rregullt të Shqipërisë, megjithatë brenda saj kishte dy vula (viza) tërësisht të falsifikuara greke. Kjo që ai të qëndronte më shumë se 90 ditë në hapësirat e zonës Shengen,” përcjell albinfo.ch.

Përveç asaj shqiptarit ju evitua hyrja në Gjermani dhe u kthye mbrapsht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.