Mourinho i çmendur pas Kroos, mendon ta shkëmbejë me Pogban

0

Trajneri i Manchester United e kërkon mesfushorin e Real Madridit.

Toni Kroos ishte kërkuar nga Manchester United edhe në vitin 2014, por ai zgjodhi të transferohej te Real Madrid nga Bayern Munichu.

Kliko per me shume info

Jose Mourinho synon të bëjë ndryshime në mesfushë dhe sipas Don Balon ai e ka vënë në listën e prioriteteve reprezentuesin gjerman.

Kroos pëlqehet aq shumë nga Mourinho sa që portugezi është i gatshëm t’i ofrojë Real Madridit, Paul Pogban, në shkëmbim me Kroosin.

Gjithnjë sipas Don Balon, një ofertë e tillë do t’i pëlqente edhe presidentit të Realit, Florentino Perez, i cili është një admirues i Pogbas.

Vetëm dy vite më parë Manchester United kishte thyer rekordin për blerjen më të shtrenjtë në histori, duke i paguar Juventusit 105 milionë euro për ta transferuar Pogban në Old Trafford.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.