Katër termete godasin territorin shqiptar në 24 orët e fundit

0

Se paku katër termete jane regjistruar ne Shqiperi gjate 24 oreve te fundit. Te dhenat u bene publike nga qendra e monitorimit e IGJEUM.

Me i fundit termet eshte regjistruar pasditen e djeshme ne ora 19.02 ne Cerrik te Elbasanit. Nderkohe me heret ka pasur termete ne zonen e Kosove, qe eshte ndjere edhe ne Kukes dhe me pas nje tjeter ne Morine ndersa termeti i radhes ka qene ai i pas mesnates se 26 majit ne Vlore.

Kliko per me shume info

Vlora u godit javen qe shkoi nga nje seri termetesh ndersa pati raportime per 20 banesa te demtuara./lajmifundit.al

Data: 26/05/2018
Ora: 19:02:56
M=2.2
Place: Mollas, 8 km J Cerrik (Elbasan)
40.94° N, 20.01° E
Thellësia: 1 KM

Data: 26/05/2018
Ora: 07:09:30
M=2.9
Place: Kosove (15 km ne V-L te Kukesit, 4 km ne V-L te Morines)
42.16° N, 20.56° E
Thellësia: 11 KM

Data: 26/05/2018
Ora: 04:01:15
M=2.4
Place: 2 km ne V-L te Morines, Kukes
42.15° N, 20.55° E
Thellësia: 15 KM

Data: 26/05/2018
Ora: 00:14:30
M=2.3
Place: 2.4 km ne J te Vermikut, Vlore
40.28° N, 19.8° E
Thellësia: 3 KM

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.