E zbulon deputeti: Ja kujt i pëlqeu të më thërriste në parti “Baba Taku”

0
Deputeti i LSI, Spartak Braho, duke hyre gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar mes maxhorances dhe opozites ne lidhje me Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nLawmaker, Spartak Braho during a parliamentary session.

Spartak Braho është deputeti më i ri i Kuvendit, i cili u betua pak ditë me parë si deputet i PS. I ftuar në emisionin “Debat në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku Braho ka rrëfyer se pse e thërrisnin në LSI me emrin Baba Taku.

Pjesë nga intervista:

Kliko per me shume info

Qafoku: Mirë mirë nuk paske qenë deputet i LSI-së por baba Taku ishte i LSI-së. Mjafton të thërrisnin baba Taku dhe kishte thënë LSI-ja. Përse ju thërrisnin baba Taku në LSI se aty në PS nuk besoj se u thërret kush Baba?

Braho: Po. Në LSI më thërrisnin, në PS nuk më thërrasin. Meta ishte një ditë në shtëpinë time për një gëzim familjar. Dëgjoi që fëmijët më thërrisnin baba Taku. Atij i pëlqeu dhe filloi vetë të më thërriste në parti Baba Taku, Dhe ajo mbeti, Të gjithjë më thërrisnin baba Taku.

Qafoku: A pate ndonjë sadisfaksion të veçantë kur more mandatin edhe spe kjo ishte hera e pestë?

Braho: Jo, Madje mandova të mos shkoja fare. Por kur kujtova Saliun që është në sallë thashë me vete: Atje është Saliu të mos jem unë. Do ikim sëbashku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.