Durrës/ Gjykata e Apelit liron ish-drejtorin e rrugëve, Andi Toma

0

Gjykata e Apelit në Durrës ka vendosur të lirojë ish-drejtorin e Rrugëve, Andi Toma.

Ky i fundit ishte ndaluar së bashke me Dashamir Xhikën dhe disa zyrtarë të tjerë.Pala mbrojtëse e ka quajtur si të palogjikshme arrestimin e Andi Tomës për një marrëveshje, që është firmosur para 9 viteve dhe me pretendimin se klienti i tij ka ‘shpërdoruar detyrën’.

Kliko per me shume info

Avokati Neshat Fana, ka deklaruar disa herë publikisht se, arrestimi i klientit të tij është bërë në shkelje flagrante të ligjit dhe procedurave ligjore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.