Defektet e Iphone 6 dhe 6 Plus, zbulohet dokumenti: Kompania mashtroi përdoruesit

0

Kompania Apple e dinte që iPhone 6 dhe 6 Plus do të përkuleshin përpara se të dilnin në shitkë , por zgjodhën të mos bëjnë asgjë për këtë, kanë zbuluar dokumentet e brendshme.

Firma u përfshi në polemika menjëherë pas lëshimit të pajisjeve në 2014, pasi mijëra përdorues u ankuan se iPhone i tyre i ri po përkulej në xhepat e tyre, shkruante Dailymail.

Kliko per me shume info

Tani dokumentet kanë zbuluar se kompania e dinte për çështjen, të quajtur ‘bendgate’ nga përdoruesit e zemëruar të mediave sociale, para se telefonat nxirreshin në treg.

Kompania në mënyrë të përsëritur mohoi se kishte probleme inxhinierike me smartphonet dhe pretendonte se ishte një ‘çështje e rrallë’ gjatë përdorimit normal./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.