Basha mbledh grupin 3 ditë para protestës, ja çfarë u diskutua

0

Vetëm 3 ditë para protestës së opozitës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbledhur grupin Parlamentar të Partisë demokratike.

Mësohet se takimi po mbahet në selinë e PD, dhe në fokus të diskutimeve gjatë mbledhjes ishte protesta e opozitës e cila do të zhvillohet ditëne shtunë.

Kliko per me shume info

Pas mbledhjes së grupit Parlamentar të PD, Basha ka takuar krerët e degëve,ku do të diskutohet mbi detajet e organizimit të tubimit, në shenjë kundërshtie ndaj qeverisë.

Të shtunën në orën 11:00 opozita ka thirrur qytetarët në protestë, për të kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.