Termeti i fortë godet ishullin turistik të Kretës në Greqi

Kliko per me shume info

Nje termet i ri goditi mbrëmjen e së shtunës në ishullin e Kretës, Greqi. Tërmeti me magnitudë 4 ballë ka rënë në veri të ishullit në Chania.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti u ndje më shumë edhe në zonën e Hanianës dhe epiqendra e tij ka qenë 31 km në lindje të Antikytherës.

Kliko per me shume info

Edhe pse lëkundjet janë ndjerë nga banorët, fatmirësisht nuk ka njerëz të lënduar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here