Protesta e opozitës, 11 protestues përfundojnë në polici

Kliko per me shume info

Ditën e djeshme opozita organizoi një protestë të madhe në Tiranë gjatë të cilës u shënuan dhe disa incidente të rënda.

Sot, prokuroria e Tiranës ka referuar procedim penal në prokurori për 15 persona që morën pjesë në protestën e së të shtunës të opozitës.

Kliko per me shume info

Mësohet se personat e proceduar kanë goditur punonjësit e policisë.

Në protestë u lënduan 11 efektivë policie të plagosur dhe disa protestues, midis të cilëve edhe kryeredaktori i Rilindjes Demokratike.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here