Arrestohet këngëtarja shqiptare në Tetovë, ja çfarë ka ndodhur

Kliko per me shume info

Gjate kontrolleve te shpeshta që policia e vendit fqinj zhvillon në lokalet e natës në zobat në afersi të kufirt por jo vetëm shpesh herë janë arrestuar vajza nga Shiqipëria që punojnë si kengëtare në këto lokale.

Në një njoftim të policisë maqedonase thuhet se, shtetasja e Shqipërisë L.M (28) mbrëmë pas mesnate është arrestuar dhe është dorëzuar në Stacionin Policor në Tetovë për procedurë të mëtejshme, gjatë një kontrolli në një objekt hotelierik në fshatin Tearcë.

Kliko per me shume info

Siç njofton MPB, gjatë kontrolleve në objektin e Xh.M nga fshati Sllatinë, përkrah shtetases së Shqipërisë janë gjetur edhe katër shtetase të Maqedonisë, të cilat kanë qenë të punësuara si këngëtare. Nga MPB thonë se marrin masa për zbardhjen e rastit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here