Helmohen gjatë orarit të punës 20 punonjëse të një rrobaqepësie në Durrës

Kliko per me shume info

20 punonjëse të një fasonerie në Durrës janë dërguar me urgjencë në spital në gjendje të fikëti dhe me shenja helmimi.

Mësohet se rrobaqepësia ku ndodhi ngjarja ka mbi 150 punëtore dhe ndodhet tek Ura e Dajlanit.

Kliko per me shume info

Punonjëset me probleme shëndetësore po marrin ndihmën e parë në urgjencën e Spitalit Rajonal të Durrësit.

15 prej tyre janë ende në spital, ndërsa njëra prej tyre u dërgua në Tiranë për mjekim më të specializuar.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here