Suedia një hap para të gjithëve, ndryshime drastike në ligjin e seksit!

Kliko per me shume info

Suedia ka miratuar një ligj të ri që përcakton se seksi pa pëlqim është përdhunim, edhe kur nuk ka kërcënime apo forcë të përfshirë.

Ligji i ri do të thotë që njerëzit duhet të pranojnë seksin me gjuhë të qartë verbale ose fizike – dhe heshtja nuk do të interpretohet më si ‘po’, shkruan DailyMail.

Kliko per me shume info

Ajo do të hyjë në fuqi më 1 korrik, pasi ligjvënësit suedezë miratuan ndryshimin me 257 vota në 38./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here