Në Fier lind një zog i pazakontë

Kliko per me shume info

Një zog i pazakontë ka çelur këtë të mërkurë në Cakran të Fierit.

Siç mund të shihet në këto foto , zogu ka 4 këmbë dhe 2 të pasme.

Kliko per me shume info

Ai mësohet se ka çelur së bashku me 12 zogj të tjerë dhe pavarësisht gjendjes së pazakontë, nuk ka shfaqur probleme me shëndetin dhe ushqehet normalisht.

Fenomeni i 4 këmbëve njihet ndryshe si polymelia dhe është një defekt në lindje.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here