Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjithë bota pret takimin e dy liderve, Trump jep lajmin e keq nga Amerika

Ndërkohë që e gjithë bota po pret takimin e liderve të Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe atë të SHBA-së, Donald Trump më 12 qershor në Singapor, një lajm i keq vjen nga Amerika.

Në një deklaratë për mediat, Trump ka thënë se takimi mund të shtyhet, ndërkohë që asyeja kryesore e këtij vendimi është kushti që Koreja e Veriut i ka vendosur SHBA-ve për marrëveshjen e njëanshme për armët bërthamore.

Donald Trump është takuar ditën e sotme me presidentin e Koresë së Jugut, Munin Jae-in, ndërsa ëeshtë biseduar për lidhjen mes dy vendeve.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet