Interi hyn në Champions League, fiton “finalen” me Lazion

Kliko per me shume info

Zikaltrit në festë! Inter fiton “finalen” me Lazion dhe merr biletën për Champions League.

Interi triumfoi në një ndeshje të madhe ndaj Lazios në “Olimpico” 2-3, ku edhe pse ishte në avantazh arriti të përmbys gjithçka.

Kliko per me shume info

Perisic shënoi autogol në minutën e 9, ndërsa D’Ambrosio barazoi shifrat në minutën e 29. Por Lazio nuk e kishte mbyllur këtu këtë 45 minutësh, pasi kaloi në avantazh me brazilianin Anderson.

Në pjesën e dytë, Interi bëri të gjitha përpjekjet për të përmbysur rezultatin dhe brenda 3 minutave në “Olimpico ndyshoi gjithçka. Icardi barazoi shifrat, Lulic u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa në minutën e 81 Vecino shënoi golin më të rëndësishëm të karrierës së tij, duke dërguar Interin në Champions League.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here