Vdiq më 8 Mars, motra e Erisës bën dedikimin rrëqethës

0

Erisa Veizi është e reja që i dha fund jetës duke pirë fostoksinë më 8 mars të këtij viti. Familjarëve të 20-vjeçares u ka ngelur një boshllëk i madh pas veprimit të pashpjeguar të të resë.

Kliko per me shume info

Motra e saj, kur kanë kaluar gati 40 ditë nga ikja e të resë, shprehet përmes një postimi në rrjetet sociale se ende nuk janë mësuar me mungesën e saj.

 

Për asnjë nuk është i lehtë ky largim, e sipas të motrës, familja gjithmonë do ta kujtojë atë engjëll.

 

E reja shkruan:

 

O Erushka ime dhe psecijen edhe te dyzetat neve sërish nuk arrijmë ta besojmë largesën tende o yll i bukur, nuk e besojmë dot këtë ëndërr te keqe qe na lidh me këtë bote te errët dhe gënjeshtër! Jemi ne dieni te sproves se jetës por kur nuk e mendonim se mund te merrte zoti nje engjell aq te bukur, por mesa duket misioni jot mbaroi ketu mes këtyre njerëzve ziliqare dhe te covi enghell ne parajse mes mirësisë dhe bukurise! Do te kujtojmë te gjithë gjithmonë sepse kurrë nuk harrohet nje vajze aq e bukur aq e sjellshme dhe aq e dashur me te gjithe, e di qe dhe ti je shumve lumtur kur degjon Stivin qe e doje aq shume kur theret me gojen plot teze ERI . U prefsh ne paqe o bukuroshe e motres do te te kujtojme gjithmone si njeriu me unik sepse kjo ishte arsyeja qe allahu te mori prane vetes se i duhej nje miresi ne boten tjeter te pavdekesise dhe lumturise! Te duammm shuuummeeee!!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.