Hidhet në erë makina e një gruaje në Fier

0

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur ditën e sotme në Fier. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘1 Maj’, ku makina tip ‘Nisan’ në pronësi të një gruaje është djegur.

Siç njofton policia, makina është djegur pasi në pjesën e pasme i është vënë një sasi tritoli, ndërsa ajo ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Kliko per me shume info

“Më datë 16.04.2018, në lagjen ‘1 Maj’, Patos, është djegur pjesërisht mjeti tip ‘Nissan’, në pronësi të shtetases E.A, banuese në Patos.

Dyshohet se ne pjesen e perparme të mjetit eshte vendosur lëndë plasëse eksploziv.Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, deklaron Policia e Fierit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.