Pas protestave për taksën, ja e papritura që po ndodh në rrugën e Kombit

0

Qeveria ndoshta nuk ka e pritur kete kur ka vendosur taksen e kalimit ne rrugen e Kombit. Por numri i shtetasve nga Kosova qe po hyjne apo dalin nga pika kufitare e Kukesit ka rene ndjeshem. Në të njëjtën periudhë në vitin e kaluar, në Morinë duheshin orë të kaloje nga Kosova në drejtim të Shqipërisë. Çështja e taksës në Rrugën e Kombit duket se nuk ka kaluar pa ndikuar tek shtetasit e Kosovës dhe pse shumë automjete kaluan doganën për fundjavë në drejtim të bregdetit shqiptar.

Për shqiptarët e Kosovës, ata të Shqiperisë janë të varfër. Në këtë kuptim nuk duhet të paguajnë taksë për Rrugën e Kombit.

Kliko per me shume info

“Për mendimin tim taksa nuk është e shtrenjtë, por për banorët e Shqipërisë duhet të jetë pa pagesë , për të huajt me pageesë”, citon abcnews.

Ata që kanë jetuar larg Shqipërisë e Kosovës, apo edhe udhëtojnë në shtete të ndryshme tregojnë se kudo kanë paguar më pak.

“Në Maqedoni, prej Shkupit e deri në Selanik e ke diku 280 kilometra autostradën dhe paguan 1 euro e 90 cent”.

Sigurisht ka shumë shtetas të Kosovës që mendojnë se taksë duhet paguar, por ajo që është vendosur në Rrugën e Kombit është shumë e lartë.

“Taksa duhet me u paguar ama duhet gjetur limiti i përbashkët mos me u dëmtuar asnjëri ”

E megjithatë, Shqipëria do jetë vendi i tyre amë dhe nuk do të ndalen për të kaluar pushimet e fundjavat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.