Pas vdekjes së gazetarit rus gjendet trupi i pajetë i reporteres së njohur, ja dyshimet

0

Pas lajmit se një gazetar rus kishte mbetur i vdekur pas rënies nga një lartësi e konsiderueshme, një lajm tjetër i zi ka ardhur nga San Salvadori, ku një gazetare është gjetur e vrarë nga policia.

Sipas mediave të huaja, 33 vjeçarja Karla Lisseth Turcios, është rrëmbyer dhe është vrarë në rrethana ende shumë misterioze për grupet hetimore.

Kliko per me shume info

Turcios u shpall e zhdukur pas denoncimit të burrit të saj dhe djalit, kur këta të fundit humbën kontaktet me 33 vjeçaren.

Karla Lisseth Turcios punonte gazetare për El Economista, ndërsa kohët e fundit u bë e njohur për hetoimet në disa shkelje korruptive nga disa individë në Amerikën Qendrore.

Policia ka mundur të gjejë trupin e gazetares, ndërsa ka vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të vrasjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.