Pas Rrugës së Kombit, pagesë edhe në akse të tjera, ja cilat janë ato

0

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas vendosjes së tarifës në Rrugën e Kombit, qytetarët do të paguajnë për të kaluar edhe në akse të tjera.

I ftuar në studion e Opinion, Rama nuk përmendi konkretisht rrugët ku do paguhet, por la të kuptohet se cilat janë ato, duke thënë se kanë nevojë shumë lekë për tu përfunduar.

Kliko per me shume info

Sipas tij, rruga Tiranë-Elbasan, Qukës-Qafëplloçë, kërkojnë shumë investime, paratë cilat buxheti i shtetit nuk i ka, çka do të thotë se janë lëvizja e radhës për vendosjen e pagesës dhe përfundimin e tyre./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.