Ornela Vorpsi: Burrin e njoha duke kërcyer mbi kubin e një diskoteke

1

Një histori si ajo e përrallave mund të tingëllojë lidhja e Ornela Vorpsit me bashkëshortin e saj Italian. Ajo ka rrëfyer në Opinion se është njohur me të kur ishte 25-vjece teksa kërcente mbi  kub në një diskotekë të Milanos.

Kliko per me shume info

Shkrimtarja ka treguar se për të siguruar të ardhura që të ndiqte akademinë, mikesha e saj Beatrice I sugjeroi të regjistrohej në një agjenci modelesh, por duke qenë se ky angazhim nuk rezultoi efikas, ajo pranoi sugjerimin për të punuar në një diskotekë.

Pikërisht aty njohu djalin, silueta e të cilit sikurse shprehet e magjepsi.

Rrefimi

Tim shoq e kam takuar aty, ai më ka parë mbi një kub. Unë që snoboja njerëzit e diskotekës, sepse isha në ujëra të tjera të aritit dhe letërsisë. Ishte një diskoteke shumë e famshme që quhej Vanita. Ishte një bar ku mblidheshin njerëzit dhe pinin dicka. Unë shkova në bar dhe pashë dy djem. Silueta e burrit tim më tërhoqi më magjepsi. Dhe nuk doja të shkoja në dhomë. Doja t’I flisja. Edhe donte të më fliste.

Më në fund erdhi dhe më tha: Je e lodhur?

I thashë: E lodhur jam.

Ah tha, nuk qenke italiane.

Jo i thashë, jam shqiptare.

1 COMMENT

  1. …………………aman hiqeni se na u shpif neper portale ,a thua kjo na paska munguar aq gjate…………………………

    aty te kryeministria ka gjith kalamajt e bllokut dhe me sa duket e paska pas kunj te madh por teper vone se
    ”delegatet iken” ska ngel gje per ty, tani ta ka zene vendin, ty te bejne qejfin duke te hap ndonje koridor e bereqavers thon tironcit sngele pa gje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.