Nokia prodhon telefonin misterioz me emërtimin “X”

0

Pas publikimit të disa telefonave të rinj në panairin MWC 2018, përfshirë Nokia 6 (2018) dhe Nokia 8 Sirocco, HMD Global po përgatit publikimin edhe të një modeli të ri, i cili do të ketë emrin Nokia X.

Pritet që telefoni i ri do të prezantohet më 27 prill në Kinë.

Kliko per me shume info

Nokia X do të ketë 4GB ose 6GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon ose MediaTek dhe do të jetë i dedikuar për segmentin e mesëm të tregut.

Tash për tash nuk dihet nëse Nokia X do të jetë i dedikuar për tregun global, apo do të prezantohet vetëm në Azi.

Nokia X nuk do të ketë lidhje me modelet e vjetra dhe metët të shihet se çfarë çmimi do të ketë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.