Ky është hoteli i parë luksoz mbi re, nuk do ta besoni sa kushton qëndrimi (VIDEO)

0

Një hotel jashtë botës është vendosur të fillojë në vitin 2021.

Firma me bazë në Kaliforni “Orion Span” ka njoftuar se do të ndërtojë hotelin e oarë luksoz në hapsirë, që do të jetë në orbitë brenda katër vjetësh dhe në gjendje të mirëpresë udhëtarë brenda pesë vjetësh.

Kliko per me shume info

Por qëndrimi aty nuk do të jetë i lirë. Firma po vë një çmim për turistët prej 9.5 milion dollarë për një vizitë 12-ditore, shkruan DailyMail.

Përvoja do të lejojë të ftuarit të provojnë zero gravitetin dhe të shikojnë pamjet mahnitëse të Tokës, si dhe të dëshmojnë mesatarisht 16 lindje dielli dhe perëndime në ditë./lajmifundit.al
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.