Kryeinfermierja e Spitalit Rajonal të Gjilanit kryen vetëvrasje

0

Në komunën e Gjilanit në orët e para të mëngjesit është gjetur e vdekur kryeinfermierja e Spitalit Rajonal të Gjilanit, Xhylie Hajdari, e cila dyshohet se ka kryer vetëvrasje.

Nisret Hajrullahu, drejtor i spitalit të Gjilanit ka deklaruar se e ndjera ishte një punëtore e palodhur në punën e saj.

Kliko per me shume info

“Ajo nuk është sjellë në Spitalin Rajonal të Gjilanit pra në Emergjencë dhe në vendin e ngjarjes ka shkuar Qendra e Mjekësisë Familjare; më tej nuk di.

Është motër kryesore e Emergjencës dhe ky është informacioni që kemi. Ka qenë një motër e cila ka qenë një organizatore e mirë e punës e cila ka punuar me zell kurse për detajet tjera ne nuk dimë se çfarë ka ndodhur”,- ka thënë ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.